Lista aktualności Lista aktualności

DOŻYNKI 2018 I TARGI AGRA Z UDZIAŁEM NADLEŚNICTWA SKRWILNO

W niedzielę 9 września 2018 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rypinie odbyły się XXVIII Targi Rypin AGRA 2018, którym sprzyjała okoliczność Dożynek Powiatowych.

Jest to największa tego typu cykliczna impreza na naszym terenie, organizowana przez Rypiński Dom Kultury. Nie mogło zatem w niej zabraknąć stoiska Nadleśnictwa Skrwilno.

Przygotowania i targi rozpoczynają się już w sobotę, kiedy to odbywają się turnieje, prezentacja zespołów artystycznych, a na zakończenie dnia zabawa taneczna. Niedziela jest dniem uroczystym dożynkowym, w którym brało udział w tym roku około 150 wystawców reprezentujących najróżniejsze branże z całego kraju. Dla osób chcących czynnie uczestniczyć w imprezie i lubiących rywalizację zorganizowane zostały między innymi zawody wędkarskie, biegi sportowe w kategoriach dla dzieci i dorosłych, turniej tenisa ziemnego oraz wybory Miss Agra. Na odwiedzających stoiska czekała duża ilość atrakcji i upominków.

Zainteresowanie imprezą, w tym również stoiskiem Nadleśnictwa Skrwilno było jak co roku bardzo duże. Korzystając z okazji i możliwości szerokiego kontaktu ze społeczeństwem nasza wystawa obok edukacji przyrodniczo-leśnej promowała uniwersalny produkt - drewno. Coraz więcej osób odwiedzających nasze stoisko chcąc dowiedzieć się czegoś nowego o drzewach i ich pielęgnowaniu, uzyskuje w kontakcie z naszym stoiskiem wiedzę na ten temat.  Najmłodsi przyjaciele lasu uczestniczący w przygotowanych konkursach mogli otrzymać atrakcyjne gadżety. Osobom odwiedzającym stoisko Nadleśnictwa Skrwilno, które chciały przyłączyć się do akcji sadzenia 1000 drzew na minutę nadleśnictwo przekazywało symboliczną sadzonkę.

Obserwując bardzo dużą frekwencję odwiedzających naszą prezentację sądzimy, że zainteresowanie tematyką przyrodniczą, w tym zwłaszcza leśną będzie coraz większe w następnych latach.

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Adam Kamiński