Lista aktualności Lista aktualności

Narada koordynacyjna

Połowa marca to okres wzmożonych przygotowań i prac w nadleśnictwie.

To również czas, w którym wzrasta zagrożenie pożarowe lasów. By nie dać się zaskoczyć pogodzie przeprowadziliśmy coroczną naradę przeciwpożarową.

Na spotkanie w Izbie edukacyjnej przybyli przedstawiciele samorządów lokalnych, Państwowych Straży Pożarnych, Policji, Zakładów Usług Leśnych oraz leśnicy. Narada poświęcona była zarówno ochronie przeciwpożarowej jak i szkodnictwu leśnemu, które w ostatnich latach nie stanowią już tak wielkiego problemu jak niegdyś. W ubiegłym roku zanotowaliśmy 2 pożary, które dzięki sprawnym działaniom służb mundurowych udało się szybko opanować. Nadleśnictwo Skrwilno w minionym roku podjęło wiele działań aby zwiększyć bezpieczeństwo lasów, m. in. zmodernizowany został system monitoringu przeciwpożarowego obszarów leśnych oraz wykonano nowe dojazdy wraz z placami manewrowymi do punktów czerpania wody nad Jez. Warpalickim oraz w miejscowości Likiec.

Narada wiosenna to również dobra okazja do przypomnienia zasad hodowli lasu przy organizacji odnowień oraz rozmów na ten temat. Dobre przygotowanie gleby i posadzenie sadzonek jest punktem wyjścia do osiągnięcia lasu o pożądanej jakości.

Dziękujemy przybyłym gościom za liczny udział w naradzie. Liczymy na dalszą, pozytywną współpracę.

 

Tekst i zdjęcia: Adam Kamiński