Asset Publisher Asset Publisher

„Bieganie, sposób na życie”

Nadleśnictwo wiele uwagi przywiązuje do dobrej kondycji fizycznej swojej kadry. Jedną z dyscyplin, jaką uprawiają pracownicy nadleśnictwa są biegi. Nasza firma jest reprezentowana przez kilka osób, głównie Panią Mariolę Lamparską.

          Pani Mariola w maju 2017 r. wzięła udział w dwóch zawodach. Pierwszy z nich - VI Bieg Rycerski w Świeciu n/Wisłą odbył się 13.05.2017 r. na odcinku 10 km. Uczestniczyło w nim około 700 osób. Pomimo silnego upału udało się ukończyć go z satysfakcjonującym czasem. Bieg na tak długim odcinku wymaga dużego przygotowania i doświadczenia, co potwierdzają liczne omdlenia podczas konkurencji. Kolejny bieg – VIII Bieg Papiernika, w dniu 20.05.2017r. został zaliczony na tym samym dystansie w Kwidzyniu. Poprzednie biegi były przygotowaniem do udziału w półmaratonie na Słowacji (Čadca), gdzie nasza koleżanka zmierzyła się z odległością 21,1 km. Był to czwarty udział naszej reprezentantki w tym kraju. Rywalizacja odbywała się w bardzo miłej atmosferze i malowniczych, górskich okolicznościach. W tym samym czasie odbywały się obchody „Dni Čadcy" i Świętego Jana. Zagraniczny wyjazd jest zawsze dobrą okazją do nawiązania znajomości i promocji nadleśnictwa. Czwarty z kolei bieg miał miejsce w Kurzętniku w dniu 22.07.2017r. Była to V „Kogucia Dycha", w której Pani Mariola wywalczyła III miejsce i puchar.

          „Bieganie to moja nieustająca pasja od 2003 roku. To mój sposób na życie." – mówi o sobie Pani Mariola. Wysiłek fizyczny pobudza do działania i daje wiele pozytywnego myślenia. Zachęcamy zatem do aktywności na ścieżkach w naszych lasach.

 

Tekst: Adam Kamiński

Zdjęcia: Mariola Lamparska